W końcu wyczekany urlop! 7 lub 14 dni na które czekasz kilka miesięcy z utęsknieniem, masą oczekiwań i przekonaniem, że to będzie „time of your life”. Tak też często się dzieje… a potem wracasz i ogarnia Cię smutek, że tak szybko się ten czas skończył. Czekasz na kolejny i snujesz plany. Przyzwyczajasz się do tego cyklu i nawet go polubiłeś. Spróbuję Ci jednak pokazać, jak każdy dzień może być urlopem.

Co kochamy w podróżach?

Poznawanie nowego, dużo czasu dla siebie, wolność, radość, uczucie lekkości, odrobiny szaleństwa.

Wyjazd na wakacje z pewnością pomaga i wspiera w doznawaniu tych uczuć. Jest absolutnie cudownym czasem. Jednak koncepcja jaką chcę Ci przybliżyć to przeżywanie podobnych emocji każdego dnia.

Dlaczego urlop to iluzja?

Programując te wszystkie uczucia w swoim umyśle, nastawiając się na nie miesiącami, istnieje ogromna szansa, że je właśnie będziesz przeżywać. W przeciwnym wypadku, gdy coś stanie Ci na drodze, poczujesz zawód, stres, żal i rozgoryczenie. Nie bez powodu wymyślono nawet takie punkty ustawy o turystyce jak „zadośćuczynienie za utracony urlop”. Gdy w idealnym planie wydarzy się  coś,  co przeszkodzi w realizacji tego programu, tracimy spokój i wchodzimy w bardzo niskie energie, gotowi czasem rozszarpać sprawcę. To drugi powód dlaczego nie warto uwieszać wszystkich oczekiwań i koncentracji emocji urlopowych na tak wąski okres.

Jak budzić się każdego dnia na urlopie?⭐🌞

Spróbuj każdego dnia zaprogramować swój umysł w podobny sposób jak w dni urlopowe. Otwórz się na przygodę, na to że każde doświadczenie jakie spotka Cię tego dnia wnosi coś ciekawego do Twojego życia. Rozsmakuj się w odczuwaniu miejsca w jakim jesteś. Nawet gdy otwierając okno nie widzisz Himalajów czy morza tego dnia, zachwyć się tym co widzisz. Poczuj zapach świeżego powietrza, spójrz na naturę lub ludzi wokół, odkryj coś nowego w widoku tego dnia.

Idąc do pracy czy na zakupy zatrzymaj się kilka razy podziwiając kwiaty, liście, widoki… dotknij, powąchaj, pooddychaj. Każdego dnia pozwól sobie na zrobienie czegoś całkiem inaczej niż zwykle. Pójdź inną ulicą i odkryj co tam jest, umyj zęby lewą ręką, poznaj co najmniej jedna nową osobę każdego dnia, nawet jakbyś miał zagadać ją na ulicy czy w tramwaju.

Otwórz się na poznawanie i podróże każdego dnia.🌳

Urlop to stan umysłu, nie miejsce pobytu…

Pewnie umysł podpowiada Ci teraz takie myśli jak:
– ale przecież jest zimno i szaro, a na wakacjach jest ciepło…dlatego kochamy wakacje
– na wakacjach odpoczywamy, a na co dzień pracujemy
Uwierz, że będąc długo na Karaibach czy w innych magicznych miejscach zacząłbyś tęsknić za domem, Polską, a nawet za śniegiem
Taki jest nasz umysł, kreuje to czego nie ma.

Zastanów się czego Ci tak naprawdę brakuje, co miałyby wakacje Ci dać? Czy chodzi o odpoczynek, piękne widoki, dobre jedzenie, czy coś innego?
Spróbuj znaleźć rozwiązania dające Ci odpowiedź do tej potrzeby na miejscu.
I daj sobie to.
Jesteś przemęczony pracą? Weź wolne i odpocznij!
Potrzeba Ci poznania nowego miejsca? Wyjedź w nieznane i odkrywaj!
Brakuje Ci ciepła? Wygrzej się w saunie!

Zadbaj o siebie! 🌞Zrób to zaraz… tam gdzie jesteś… i bądź szczęśliwy 

Add Your Comment