Dziś chciałabym się z Wami podzielić piękną praktyką oczyszczania umysłu z myśli 🙏

Ta wspaniała technika pomaga uzyskać stan bez myśli…czystego istnienia. Jednocześnie daje ona przestrzeń na obecność w tym co jest. Czasem, gdy głowa jest pełna myśli, odpychanie ich na siłę i próba kontroli odnosi odwrotny skutek. Dlatego uwielbiam tą praktykę, bo daje ona przestrzeń na akceptację tego co jest w tu i teraz.

Oto praktyka:
Połóż się wygodnie i zamknij oczy. Skup uwagę na oddechu, poczuj jak klatka piersiowa unosi się i opada przy każdym wdechu i wydechu. W czasie skupiania się na oddechu zauważ czy pojawiają się jakieś myśli. Przyjmij wszystko co się pojawia.
Jeśli pojawiła się jakaś myśl, wyobraź sobie, ze jest ona chmura na niebie. Ubierz ją w kształt, nadaj jej kolor. Jak szybko przepływa ona przez Twoje niebo? Daj jej przepływać z dynamika jaka jest dla niej właściwa.
Wróć do obserwacji oddechu.., a gdy pojawi się kolejna myśl, znów zauważ jaka to chmura. Duża, mała… ciemna lub jasna… dynamiczna czy powolna. Daj jej przepłynąć.
Twoje niebo może być w tej chwili czyste… ale może być właśnie w trakcie burzy, albo też może mieć kilka białych obłoczków. Cokolwiek nie działoby się teraz na Twoim niebie, przyjmij to. Obserwuj jak zmienia się Twoje niebo. Gdy oczyścisz niebo, kieruj swoja uwagę na oddech. Rozkoszuj się czysta obecnością.
Lecz gdy znów przypłynie jakaś chmura, zaobserwuj ja, pozwól pobyć tyle ile przepływa przez niebo i puść ja wolno. Obserwuj swoje niebo…

Add Your Comment